Galanteria męska, Torby męskie

Przegląd popularnych torebek męskich

5l5a3044

Choć element galanterii, jakim jest torebka, kojarzyć się może wyłącznie z damskim gronem, to warto mieć świadomość, że tego typu akcesorium równie dobrze ma się w męskich kręgach. Coraz większa grupa panów wykorzystuje taki dodatek na co dzień – choć oczywiście jego model znacząco różni się od tych noszonych przez panie. Dziś przyjrzymy się pochodzeniu i krojom toreb dla mężczyzn.

Rzućmy okiem na historię…

Jeśli do tej pory myśleliście, że torebka męska została „zapożyczona” od pań, jesteście w wielkim błędzie. Początkowo bowiem torby były akcesoriami przeznaczonymi typowo dla mężczyzn, aby mogli oni pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty do pracy. Następnie, w czasach Ludwika XVI, kiedy to rozpowszechniły się garnitury z większą ilością kieszeni, torby przestały funkcjonować w takiej roli, jak dotychczas miało to miejsce, wskutek czego zostały przez panów zapomniane. Jednak nie na zawsze. Moda na noszenie męskich toreb powróciła w połowie XX wieku za sprawą Coco Chanel, która była prekursorką trendu unisex – projektowała rzeczy przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z kolei w latach 90., kiedy to rozpowszechniło się uczęszczanie na siłownię, na topie znalazły się torby sportowe, przeznaczone do noszenia odzieży treningowej. Następnie do grona toreb męskich dołączyły aktówki, dobrze znane z branży korporacyjnej jako teczki na istotne dokumenty. Z każdym rokiem funkcjonalne torby skradały serca panów, co doprowadziło do ich spopularyzowania.

Popularne modele męskich torebek

Torba torbie nierówna – z tego powodu panowie przy wyborze powinni kierować się przede wszystkim jej przeznaczeniem. Pomożemy nieco w dobraniu odpowiedniego modelu, przybliżając 3 najpopularniejsze kroje męskich torebek. Oferuje je m.in. nasz sklep internetowy z torebkami skórzanymi, który umożliwia tworzenie dodatków dopasowanych w 100% do wymagań klienta. Torebki te to przede wszystkim:

  • klasyczna teczka – ta w wersji skórzanej będzie idealną torbą dla każdego biznesmena, który lubi otaczać się wysokiej jakości dodatkami. Tego typu galanteria może być z powodzeniem wykorzystana jako element służbowego stroju, ponieważ świetnie łączy się z garniturami oraz sztybletami bądź tradycyjnymi, niskimi butami. Teczki posiadają funkcjonalne przegródki zamykane na zamek bądź wersje otwarte, aby można było wsunąć w nie ważne pisma. Taka torba ułatwia transportowanie dokumentów w różne miejsca, dlatego jest szczególnie przydatna w pracy panów, którzy podróżują służbowo;
  • saszetka – druga, obok teczki, popularna torebka męska. Pasuje ona idealnie do stroju smart casual, kiedy to nie jest wymagana elegancja, a jednocześnie chce się zachować klasę. Skórzana saszetka posiada kształt prostokąta, co umożliwia trzymanie w niej telefonu komórkowego w pionie, a także portfela czy dowodu rejestracyjnego samochodu w wersji papierowej. Należy pamiętać, że nie pomieści ona żadnych dokumentów ze względu na swój kompaktowy rozmiar;
  • nerka – tak, to też model torebki! To typ galanterii lubiany przez mężczyzn lubujących się w swobodnej prezencji. Pasuje zwłaszcza do strojów sportowych bądź zwykłych, codziennych stylizacji. Posiada ona dużą kieszeń oraz pasek umożliwiający zawieszenie torebki na wysokości pasa lub też przewieszenie swobodnie przez ciało blisko ramion. Nerka to niezwykle funkcjonalna torebka mieszcząca wszystko to, co potrzebne – klucze od auta, telefon, a także portfel czy okulary przeciwsłoneczne. Szczególnie przydaje się na wyjazdach, aby nie trzymać ważnych przedmiotów w kieszeniach spodni.

Torebki męskie – jak widać – istnieją w modzie od lat i wcale nie są elementami przejętymi z kobiecej garderoby. Drodzy Panowie, jeśli poszukujecie swojej idealnej torby, a nie jesteście w stanie znaleźć niczego pasującego w propozycjach sieciówkowych sklepów – zapraszamy do nas! Chętnie wykonamy prawdziwie męską torbę wedle Waszych wskazówek. Mamy nadzieję, że czujecie się przekonani do wyboru tego elementu garderoby. Już niedługo wracamy z kolejnymi nowinkami na temat galanterii. Bądźcie czujni!