Torby męskie, Torebki damskie, Torebki skórzane

Torebkowe ABC, czyli zbiór najpopularniejszych modeli

niebieska skórzana torba shopperka z kosmetyczką

Listonoszki, shoppery, tuby… Terminów określających torebki jest tyle, że mało kto potrafi wymienić wszystkie. Nie mają z tym problemu oczywiście kobiety, które wręcz kochają tego typu dodatki i potrafią wybrać odpowiedni model na każdą okazję. Aby jednak wprowadzić pewien porządek, a tym samym uporządkować nazewnictwo, sporządziliśmy nasze torebkowe ABC – listę najczęściej spotykanych rodzajów torebek damskich (choć nie tylko). Czas rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nazwa, etymologia i znaczenie – co nieco o torebkach!

Zaczynamy krótkie opowiastki na temat poszczególnych modeli torebek wykonywanych w naszej pracowni. Oto niektóre z nich.

  • Kopertówka – idealna torebka na wesela, przyjęcia czy inne uroczystości. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest kształt – to prostokąt na wzór koperty, skąd torebka zaczerpnęła swoją nazwę (choć obecnie można spotkać modele, które odstają od standardowej formy koperty, a wciąż noszą miano kopertówki). Torebka ta nie mieści formatu A4, jednak jest na tyle pojemna, że można do niej włożyć telefon, klucze czy pomadkę i puder. Zazwyczaj trzyma się ją w ręce, chociaż występują także kopertówki z paskiem umożliwiającym noszenie jej na ramieniu.
  • Kuferek – model o pudełkowej formie, najczęściej w kształcie prostokąta/trapezu z rączką do trzymania bądź z uchami oraz długim paskiem do przewieszenia przez ramię. Przypomina nieco małą skrzyneczkę, do której wkłada się cenne skarby – pewnie dlatego ten rodzaj torebki jest tak uwielbiany przez kobiety, które od zawsze lubiły skrywać sekrety ;). Kuferek może być elegancki lub też mieć nieco bardziej nieformalny fason. W każdym przypadku jest pojemny i ułatwia organizację rzeczy wewnątrz torebki, gdyż posiada zazwyczaj przegródki lub wewnętrzne kieszonki.
  • Listonoszka – torebka, której nazwa wywodzi się… od zawodu listonosza! Przypomina ona kształtem torby, w których trzyma on listy do wręczenia, choć torebka tego typu noszona przez kobiety wcale nie jest do tego przeznaczona. Listonoszka z prawdziwego zdarzenia powinna swobodnie zmieścić teczkę czy duży zeszyt, dlatego jest tak chętnie wybierana przez panie, które noszą ze sobą wiele dokumentów. Przypomina nieco aktówkę, jednak posiada wygodny pasek, dzięki czemu można ją swobodnie przewiesić przez ramię. Obecnie na rynku można dostać nie tylko listonoszkę w formacie A4, ale także mniejszą.
  • Shopperka – nadaje się ona nie tylko na zakupy (jak sugeruje jej nazwa, z angielskiego shop – sklep), ale też na co dzień, zwłaszcza do pracy, kiedy musimy zmieścić wszystkie swoje niezbędne rzeczy wraz ze śniadaniem, zdrowym koktajlem oraz małą parasolką na zmienną pogodę. Dobrze jest, aby była ona wykonana z jak najlepszych materiałów, ponieważ musi być odporna na uszkodzenia oraz udźwignąć czasami naprawdę ciężką zawartość. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest shopperka damska skórzana, której jakość w połączeniu z krojem dają wręcz torebkę idealną dla wielu kobiet. Shopperka może mieć dwa ucha bądź jedną rączkę, jednak niezależnie od tych elementów cechuje ją jeden atrybut – wielkość. Zawsze jest ona duża i pojemna.
  • Tuba – torebka o kształcie walca, która na pierwszy rzut oka przypomina piórnik ze szkolnych lat. Jest ona idealna do noszenia na co dzień, kiedy nie potrzebujemy dużej ilości rzeczy, a chcemy m.in. swobodnie zmieścić butelkę wody czy niewielki termos z kawą lub herbatą. Jej ergonomiczna forma sprawia, że torebka jest naprawdę pojemna, a przy tym wygodnie się ją nosi przewieszoną przez ramię. Żeby nieco przełamać jej geometryczny kształt, można dopasować do niej ciekawy brelok, np. z frędzlami (taki model wykonujemy w naszej pracowni Merlo).

Świat torebek jest naprawdę złożony i doskonale o tym wiemy! Przypuszczamy, że każda kobieta zna wszystkie przedstawione w naszym ABC terminy, a panowie… mieli dziś okazję zobaczyć, że torebka niejedno ma imię! To co, na jaki model się zdecydujecie? Jeśli podobają Wam się wszystkie, chętnie wykonamy je na zamówienie! W końcu czy jest coś lepszego niż torebka, która jest dopasowana pod względem formy, koloru oraz osobistych preferencji?
Nie wydaje nam się ;).